Hobart Race Results

Thursday 25th of November 2021
R1 Mixed Juvenile & Graduation/340 (340m)
Place
Juvenile Graduation - $0 - $0 - $0
Splits: 5.26
1
7
T: Leon Brazendale
$0.00

Mgn

0.00

Time

19.96

Split

5.26

In Run

0

Wgt

31.3kg
2
5
T: Nathan Gittus
$0.00

Mgn

1.25

Time

20.05

Split

0.00

In Run

0

Wgt

26.7kg
3
4
T: Lynden Nichols
$0.00

Mgn

1.75

Time

20.09

Split

0.00

In Run

0

Wgt

25.2kg
4
1
T: Gayelene Townsend
$0.00

Mgn

2.25

Time

20.12

Split

0.00

In Run

0

Wgt

33.7kg
5
2
T: Anthony Bullock
$0.00

Mgn

4.25

Time

20.26

Split

0.00

In Run

0

Wgt

30.6kg
SCR
8
T: Leonard Howard
$0.00
R2 Mixed Juvenile & Graduation/340 (340m)
Place
Juvenile Graduation - $0 - $0 - $0
Splits: 5.26
1
1
T: Lynden Nichols
$0.00

Mgn

0.00

Time

19.93

Split

5.26

In Run

0

Wgt

32.7kg
2
8
T: Nathan Gittus
$0.00

Mgn

0.25

Time

19.95

Split

0.00

In Run

0

Wgt

32.9kg
3
7
T: Anthony Bullock
$0.00

Mgn

5.50

Time

20.32

Split

0.00

In Run

0

Wgt

31.8kg
4
4
T: Leon Brazendale
$0.00

Mgn

6.25

Time

20.38

Split

0.00

In Run

0

Wgt

33.6kg
5
2
T: Gayelene Townsend
$0.00

Mgn

8.50

Time

20.53

Split

0.00

In Run

0

Wgt

35.1kg
6
5
T: Barry Smith
$0.00

Mgn

9.25

Time

20.59

Split

0.00

In Run

0

Wgt

35.4kg
R3 Mixed Juvenile & Graduation/340 (340m)
Place
Juvenile Graduation - $0 - $0 - $0
Splits: 5.29
1
7
T: Margaret Rossendell
$0.00

Mgn

0.00

Time

19.94

Split

5.29

In Run

0

Wgt

25.6kg
2
5
T: Gayelene Townsend
$0.00

Mgn

0.75

Time

19.99

Split

0.00

In Run

0

Wgt

26.6kg
3
1
T: Anthony Bullock
$0.00

Mgn

3.00

Time

20.15

Split

0.00

In Run

0

Wgt

30.4kg
4
4
T: Leon Brazendale
$0.00

Mgn

3.00

Time

20.16

Split

0.00

In Run

0

Wgt

34.0kg
5
2
T: Lynden Nichols
$0.00

Mgn

7.25

Time

20.45

Split

0.00

In Run

0

Wgt

33.2kg
SCR
8
T: Nicholas Howard
$0.00
Race 1 Mixed Juvenile & Graduation/340 340m Juvenile Graduation $0 - $0 - $0 Splits: 5.26
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 7 UNIQUE PALATE (7) Leon Brazendale 19.96 0.00 5.26 0 31.3kg Barcia Bale Zinfandel Zara $0.00
2 5 MOLLY MAY (5) Nathan Gittus 20.05 1.25 0.00 0 26.7kg Stagger Miss Lily $0.00
3 4 LIKE A SURPRISE (4) Lynden Nichols 20.09 1.75 0.00 0 25.2kg Sisco Rage Emio Bale $0.00
4 1 MANGANELLO (1) Gayelene Townsend 20.12 2.25 0.00 0 33.7kg My Bro Fabio Ain't She Pretty $0.00
5 2 ARNHEM AXEL (2) Anthony Bullock 20.26 4.25 0.00 0 30.6kg Zipping Garth Marj Petal $0.00
SCR 8 MARRY THE NIGHT (8) Leonard Howard
Race 2 Mixed Juvenile & Graduation/340 340m Juvenile Graduation $0 - $0 - $0 Splits: 5.26
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 1 MAGIC NICK (1) Lynden Nichols 19.93 0.00 5.26 0 32.7kg Magic Sprite Double Day $0.00
2 8 FITZGERALD GRANT (8) Nathan Gittus 19.95 0.25 0.00 0 32.9kg Unlawful Entry Pacha Queen $0.00
3 7 MAX OUTLAW (7) Anthony Bullock 20.32 5.50 0.00 0 31.8kg Kinloch Brae Dance And Sing $0.00
4 4 BANJO JAX (4) Leon Brazendale 20.38 6.25 0.00 0 33.6kg Banjo Boy Lil Bit Awesome $0.00
5 2 WARRAMUNGA (2) Gayelene Townsend 20.53 8.50 0.00 0 35.1kg Fabregas Ain't She Pretty $0.00
6 5 MALBENA BOY (5) Barry Smith 20.59 9.25 0.00 0 35.4kg Dyna Double One Dyna Ping $0.00
Race 3 Mixed Juvenile & Graduation/340 340m Juvenile Graduation $0 - $0 - $0 Splits: 5.29
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 7 MISS WILMA (7) Margaret Rossendell 19.94 0.00 5.29 0 25.6kg Fernando Bale Fantastic Blue $0.00
2 5 WHERE'S HOLLY (5) Gayelene Townsend 19.99 0.75 0.00 0 26.6kg My Bro Fabio Jouster $0.00
3 1 MY JOKER BOY (1) Anthony Bullock 20.15 3.00 0.00 0 30.4kg Orson Allen Pamplona $0.00
4 4 KINDRED (4) Leon Brazendale 20.16 3.00 0.00 0 34.0kg Shantui Black Ember $0.00
5 2 HEP'S MAX (2) Lynden Nichols 20.45 7.25 0.00 0 33.2kg Magic Sprite Double Day $0.00
SCR 8 WYNBURN CALYPSO (8) Nicholas Howard