Mandurah Race Results

Tuesday 24th of March 2020
R1 Qualifying Trial/Country/302 (302m)
Place
Qualifying Trial - $0 - $0 - $0
Splits: 6.95
1
3
T: Christine Bennett
$0.00

Mgn

0.00

Time

17.52

Split

6.95

In Run

1

Wgt

34.0kg
2
1
T: Terry Munday
$0.00

Mgn

3.00

Time

17.73

Split

7.03

In Run

2

Wgt

23.2kg
R2 Qualifying Trial/Provincial/405 (405m)
Place
Qualifying Trial - $0 - $0 - $0
Splits: 6.71, 12.06
1
1
T: Phillip Worthington
$0.00

Mgn

0.00

Time

22.89

Split

6.71

In Run

11

Wgt

33.0kg
2
8
T: Michael Johnston
$0.00

Mgn

1.75

Time

23.02

Split

6.84

In Run

32

Wgt

24.9kg
3
2
T: Tania Thomas
$0.00

Mgn

9.50

Time

23.56

Split

6.93

In Run

55

Wgt

24.5kg
4
6
T: Wayne Beamish
$0.00

Mgn

9.75

Time

23.58

Split

6.79

In Run

23

Wgt

22.9kg
5
4
T: Michael Johnston
$0.00

Mgn

10.25

Time

23.61

Split

6.91

In Run

44

Wgt

24.0kg
R3 Qualifying Trial/Provincial/405 (405m)
Place
Qualifying Trial - $0 - $0 - $0
Splits: 6.69, 12.25
1
1
T: Wayne Beamish
$0.00

Mgn

0.00

Time

23.19

Split

6.88

In Run

41

Wgt

26.5kg
2
2
T: Shayne Williams
$0.00

Mgn

0.50

Time

23.22

Split

6.69

In Run

12

Wgt

29.7kg
3
5
T: Wayne Beamish
$0.00

Mgn

2.00

Time

23.33

Split

6.86

In Run

33

Wgt

29.8kg
4
4
T: Eric Campana
$0.00

Mgn

3.75

Time

23.46

Split

6.91

In Run

55

Wgt

28.0kg
5
8
T: Michael Johnston
$0.00

Mgn

7.50

Time

23.71

Split

6.75

In Run

24

Wgt

31.1kg
SCR
7
T: Paul Stuart
$0.00
R4 Qualifying Trial/Provincial/490 (490m)
Place
Qualifying Trial - $0 - $0 - $0
Splits: 5.99, 16.66
1
1
T: Michael Johnston
$0.00

Mgn

0.00

Time

28.05

Split

5.99

In Run

111

Wgt

28.5kg
Race 1 Qualifying Trial/Country/302 302m Qualifying Trial $0 - $0 - $0 Splits: 6.95
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 3 COLARADO GUNDI (3) Christine Bennett 17.52 0.00 6.95 1 34.0kg My Bro Fabio Rita Gundi $0.00
2 1 LIL ANGEL (1) Terry Munday 17.73 3.00 7.03 2 23.2kg Collision Spring Bonanza $0.00
Race 2 Qualifying Trial/Provincial/405 405m Qualifying Trial $0 - $0 - $0 Splits: 6.71, 12.06
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 1 FERNANDO MAN (1) Phillip Worthington 22.89 0.00 6.71 11 33.0kg Fernando Bale Miss Chicki $0.00
2 8 DREAMING OF KUNA (8) Michael Johnston 23.02 1.75 6.84 32 24.9kg Fernando Bale Leelicious $0.00
3 2 DANDALUP RAIN (2) Tania Thomas 23.56 9.50 6.93 55 24.5kg Fernando Bale Dandalup Ivyrose $0.00
4 6 WINLOCK GEORGIA (6) Wayne Beamish 23.58 9.75 6.79 23 22.9kg Allen Deed Zipping Nora $0.00
5 4 JUDGING KUNA (4) Michael Johnston 23.61 10.25 6.91 44 24.0kg Magic Sprite Buxton Miss $0.00
Race 3 Qualifying Trial/Provincial/405 405m Qualifying Trial $0 - $0 - $0 Splits: 6.69, 12.25
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 1 WINLOCK TOMMY (1) Wayne Beamish 23.19 0.00 6.88 41 26.5kg Allen Deed Zipping Nora $0.00
2 2 CHEVY'S MIDNIGHT (2) Shayne Williams 23.22 0.50 6.69 12 29.7kg Collision Cop A Sling $0.00
3 5 WINLOCK SNOW (5) Wayne Beamish 23.33 2.00 6.86 33 29.8kg Allen Deed Zipping Nora $0.00
4 4 LOOKOUT MARLEY (4) Eric Campana 23.46 3.75 6.91 55 28.0kg Cosmic Rumble Kardy Girl $0.00
5 8 KUNA TALKS (8) Michael Johnston 23.71 7.50 6.75 24 31.1kg Fernando Bale Leelicious $0.00
SCR 7 TANDEM AT PACE (7) Paul Stuart
Race 4 Qualifying Trial/Provincial/490 490m Qualifying Trial $0 - $0 - $0 Splits: 5.99, 16.66
Plc Rug Name (Box) Trainer Time Mgn Split In Run Wgt Sire Dam SP
1 1 STACKS OF KUNA (1) Michael Johnston 28.05 0.00 5.99 111 28.5kg Fernando Bale Leelicious $0.00